دانستنی های مفید در مورد تاج گل و خرید آن

تاج گل یک مدل از گل آرایی می باشد که برای مراسم های تشریفاتی، عروسی ها، نامزدی، و مراسم های عزاداری و سوگواری کاربرد دارد، تاج گل ها اصولا بر پایه فلزی و یا چوبی بنا می شوند، ولی به جهت گل آرایی که بر روی پایه ها انجام می شود، دید پایه ها گرفته می شود، فقط در مواردی که از گل آرایی خاص استفاده می شود و پایه دید داشته باشد باید از پایه های چوبی استفاده کرد تا تاج گل زیباتر بنظر برسد. در ضمن گل آرایی تاج گل با توجه به سلیقه مشتری انجام می شود.

نحوه گل آرایی تاج گل

اولین مرحله برای گل آرایی تاج گل انتخاب پایه و مرحله بعدی انتخاب نوع گل بر اساس مراسمی که در آن می خواهید از تاج گل استفاده کنید، می باشد. البته تمام مراحل گل آرایی تاج گل بر اساس سلیقه و خواسته شما انجام می شود، اما بهتر است از مشاوره و تجربه گل آرا نیز استفاده کنید. در ادامه مرحله مهم انتخاب برگ های شاداب، سبز و تازه به جهت استفاده بر روی پایه تاج گل می باشد این برگ ها را به کمک سیم های نازک که اصلا دید نداشته باشند بر روی پایه وصل می کنیم،  مرحله بعدی استفاده و نصب اسفنج های مرطوبی است که مدتی در داخل آب قرار داده ایم تا خیس شود و آب را درون خود ذخیره کند، اسفنج ها دقیقا وسط تاج گل قرار می گیرند تا ساقه گل هارا درون آن قرار دهند تا شادابی و تازگی گل ها زود از بین نرود. زمانی که برگ آرایی تمام می شود نوبت به قرار دادن گل ها بر روی پایه می رسد، انتخاب گل ها و نوع گل ها باید متناسب با مراسم انتخاب شود، چون نوع گلی که برای مراسم های عروسی و تشریفاتی به کار می رود با نوع گلی که برای مراسم ترحیم استفاده می شود متفاوت است.

تاج گل ترحیم

در این قسمت شما را با نحوه آموزش تاج گل ترحیم بیشتر آشنا می کنیم.

در کشور ما برای مراسم ترحیم و مراسم های عزاداری و ختم اصولا از گل هایی نظیر استرزیا،مریم، گلایل، شب بو، لیلیوم, آنتوریم, ژربرا, داوودی, استفاده می شود. نکته قابل توجه برای گل آرایی تاج گل هایی که برای عرض تسلیت آماده می شود این است که بهتر است پس زمینه تاج گل با گل های بلند تر نظیر گل گلایل و شب بو تزیین شوند، و در مرکز تاج گل تز گل های کروی در تعداد کمتر استفاده شود این گونه تاج گل ها را در ورودی منزل و مسجد متوفی قرار می دهند. البته یک نوع از تاج گل نیز وجود دارد که در قسمت جلوی اتوبوس حامل بستگان متوفی به سمت بهشت زهرا در حرکت است نصب می شود که گل آرایی و ساختار متفاوتی نسبت به تاج گل دارد. یکی از خدماتی که توسط مدرسه فلوآرات به مشتریان خود عرضه می شود، آماده سازی و گل آرایی تاج گل برای تسلیت به متوفی می باشد.

تاج گل افتتاحیه

گل های مورد استفاده در گل آرایی تاج گل افتتاحیه باید بسیار خاص باشد تا توجه مهمانان را به خود جلب کند، بهتر است در این نوع از تاج گل از گل های ارکیده، رز با رنگ های متنوع با توجه به سلیقه مشتری استفاده کرد. البته باید به این نکته توجه کنید که چه نوع گلی استفاده می کنید و از چه رنگ هایی استفاده می کنید. به کاربردن گل ها با توجه به رنگ هایی که مکمل هم باشند بسیار اهمیت دارد چون کار شما را شکیل تر و خاص تر جلوه می دهد. از این نوع تاج گل ها برای ورودی نمایشگاه یا تالار ها  استفاده می شود.

خرید تاج گل عروس

عروس خانوم های گل، اگر به دنبال یک تاج گل عروسی خاص و شیک هستید می توانید از گل های نظیر گل ارکید ویا گل رز مینیاتوری در ترکیب رنگ های متنوع که البته بهتر است سفید و یا صورتی استفاده کنید. بهتر است انتخاب تاج گل عروس بر اساس مدل مو عروس خانوم باشد، مدل مو با تاج گل که استفاده می شود باید حتما هم خوانی داشته باشد.

تاج گل ارزان

اگر به دنبال سفارش یک تاج گل ارزان قیمت هستید باید به چند نکته توجه کنید، از تعداد گل کمتر استفاده کنید گل های ارزان قیمت استفاده کنید، بیشتر از برگ آرایی استفاده کنید، حتی می توانید از تاج گل های کوچکتر برای گل آرایی استفاده کنید.

سفارش تاج گل

اگر به دنبال سفارش تاج گل با کیفیت، خاص و شیک می گردید بهتر انجام این کارا به ما بسپارید، آموزشگاه فروآرات در کمترین زمان ممکن با بهترین و با کیفیت ترین گل ها تاج گل شیک به شما تحویل می دهد.

قیمت تاج گل

هزینه تاج گل ها بر اساس انتخاب پایه که فلزی یا چوبی باشد متغیر است، همچنین قیمت تاج گل بستگی به نوع گل و تعداد گل هایی که توسط شما انجام می شود بستگی تعرفه های گل بر اساس، قیمت روز بازار گل محاسبه می شود. توجه داشته باشید که تاج گل ها در انواع مختلف یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه طراحی می شوند که هر کدام هزینه متفاوتی دارند.

خدمات مدرسه گل آرایی فلورات

مدرسه گل آرایی فلورات آموزش و گل آرایی انواع تاج گل ها با توجه به مراسم های پیش آمده نظیر گل آرایی: تاج گل تبریک، تاج گل سر، تاج گل عروس، و انتخاب مدل تاج گل نامزدی، تاج گل ترحیم را بسیار حرفه ای انجام می دهد چون دارای چند سال سابقه کار حرفه ای در زمینه انواع گل آرایی، آموزش گل آرایی با در اختیار گرفتن یک کادر حرفه ای می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه آموزش گل آرایی آموزشگاه فلورات و زمان تشکیل کلاس ها و دوره های گل آرایی و همچنین جهت سفارش انواع گل آرایی برای مجالس و مراسم های و سفارش تاج گل از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته‌های پیشین
آموزش روش نگهداری ارکیده فالانوپسیس
نوشته‌ی بعدی
30 نوع از انواع گل های سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.