مفهوم گل های مخصوص مراسم ختم

در این مقاله ما در مورد انتخاب صحیح گل برای مراسم ختم صحبت می کنیم. درباره استفاده درست هر گل در مناسبت های مختلف مثل مراسم ختم یا مراسم عقد و عروسی و سایر مراسم های مناسبتی به نکات جالب و تخصصی درباره آن ها دقت کنید. معنی و مفهوم گل ها در همه فرهنگ های سراسر دنیا  تقریبا شبیه به هم است. گل ها می توانند بیانگر احساسات درونی هر شخصی باشند، مثلا انتخاب گل (تاج گل، سبد گل، دسته گل) با توجه به نوع و مناسبت آن متفاوت است.

در کشور ما در بین مردم بیشترین گلی که برای مراسم ترحیم از آن استفاده می کنند گل گلایل است. در صورتی که گل های متفاتی را با توجه به نوع رنگشان می توان استفاده کرد و هیچ محدودیتی در انتخاب گل برای مراسم ترحیم وجود ندارد.

گل ترحیم

هر گل بیانگر یک نوع احساس خاص می باشد، رنگ گل ها نیز تاثیر بسزایی در بیان احساس دارند. توصیه می شود قبل از انتخاب گل برای مناسب های ختم، بهتر است چند لحظه تامل کنید و به این نکته توجه کنید که چه نوع گلی می تواند بیانگر احساس شما و متناسب با مراسم باشد.

 

تعدادی از گل‌های مورد استفاده در تاج گل و  سبد گل مراسم ترحیم

 

گل گلایل

نماد گل گلایل به یاد کسی بودن ، نماد احساس عمیق است. از این نوع گل بیشتر برای عرض تسلیت به متوفی استفاده می شود.

گل زنبق

گل زنبق از آن دسته گل هایی است که در مناسبت های متفاوت از جمله مراسم ختم زیاد استفاده می شود گل زنبق به معنی معصومیت، و پاکی روح شخص مرحوم شده می باشد. و بیشتر از رنگ سفیدش برای مراسم ترحیم استفاده می شود.

گل رز 

گل رز انواع مختلفی دارد و از رنگ های متنوعی نیز برخوردار است برای انتخاب رنگ مناسب به چند نکته توجه کنید رز قرمز علاوه بر اینکه نماد عشق و دوست داشتن است، ولی از این گل نیز می توانید برای مراسم ختم در تاج گل ختم استفاده کنید، استفاده از رز سفید نماد معصومیت است، رز قرمز نماد غم است، رز زرد نماد دوستی، رز صورتی برای مراسم ختم استفاده نمی شود.

گل لیلیوم  یا همان گل سوسن 

گل سوسن انواع مختلفی دارد رنگ در این نوع گل معنا و مفهوم خاصی ندارد. اگر می خواهید از این نوع گل استفاده کنید لازم است بدانید که گل سوسن به معنی قدرت، صداقت، ارزش های اخلاقی است.

 

گل میخک

گل میخک رنگ های متنوعی دارد و با توجه به نوع رنگش مفهوم خاصی دارد. این نوع گل از نظر قیمت مناسب تر از سایر گل ها است همچنین دوام بیشتری دارد از جمله گل های مناسب برای مراسم ترحیم می باشد نماد میخک قرمز محبت، نماد میخک سفید بی گناهی و تولد دوباره است. نماد گل میخک در بین مسیحی ها، به معنی اشک چشم مریم مقدس است.

 

گل نرگس و گل لاله

گل نرگس و لاله نماد شروع دوباره است. از این گل ها برای مراسم ترحیم می توانید استفاده کنید. این گل ها حس دلگرمی برای متوفی دارد. گل نرگس و لاله یک نوع گل فصلی است که فقط در فصل بهار وجود دارد.

 

گل بنفشه

در ادبیات از گل بنفشه به نماد زیبایی یاد می شود، از این نوع گل می توانید در دسته گل برای مراسمختم استفاده کنید.

گل سنبل 

تاریخچه گل سنبل به زمان یونان باستان بر می گردد که بیانگر یک داستان قدیمی می باشد نماد سنبل حس عیق غم و اندوه از دست دادن عزیزی است.

خدای خورشید، آپولو Apollo پسری داشت به نام هیوکینتوس Hyakinthos . این پادشان بسیار پسرش را دوست داشت و آن را ستایش می‌کرد ولی زِفِر Zephyr، خدای باد غرب، هیوکینتوس را به قتل می ‌رساند. بعد از مرگش در اطراف مزارش گل های زیبایی می رویند که آپولو این گل ها را سنبل می نامد.

 

گل ارکیده‌

از گل ارکیده برای تاج گل در مراسم ختم نیز استفاده می کنند. البته ارکیده انواع مختلفی دارد و در رنگ های صورتی، سفید، و بنفش است. نماد گل ارکیده عشق ابدی است و رنگ سفید و صورتی آن را برای مراسم ترحیم انتخاب می کنید.

 

گل داودی

گل داودی از محبوبت خاصی در کل دنیا بهرمند است و طرفداران زیادی دارد. این نوع گل نیز رنگ های متنوعی دارد . زرد، سفید، بنفش، صورتی. گل داوددی در کره و ژاپن نماد مرگ و غم است در ایالات متحده آمریکا نماد صداقت است.

 

گل کاملیا

کاملیا گل منحصر به فردی است. گلبرگ های ظریفی دارد و بسیار زیبا است. این گل به معنی کمال و پاک بودن و برتری می باشد. استفاده از آن در مراسم ترحیم نشان دهنده این است که شما به مرحوم قبل از مرگش بسیار احترام می گذاشتید.

 

گل ماگنولیا Magnolias

در تاج گل ترحیم از گل ماگنولیا نیز استفاده می شود نماد عزت و احترام است. رنگ سفید این گل را بیشتر برای مراسم ختم استفاده می کنند و بیشتر در آمریکا شمالی از آن استفاده می شود.

 

ماندگاری گل های استفاده شده در مراسم ترحیم

برای انتخاب گل های مورد استفاده در تاج یا سبد گل مراسم ترحیم بهتر است از گل هایی استفاده شود که دوام بیشتری دارد معمولا مدت زمان تازه مانده گل ها در تاج گل ترحیم بین  4 الی5 روز است.

 

گل مناسب برای تسلیت

در قسمت بالا در مورد انواع گل های مورد استفاده در مراسم ترحیم به طور کلی صحبت کردیم، با توجه به اطلاعات بدست آمده می توانید از گل مناسب با توجه به روحیه شخص متوفی انتخاب کنید و در قالب تاج گل یا سبد گل یا دسته گل با خانوده مرحوم تقدیم کنید.

 

از جمله خدمات این مدرسه درست کردن تاج گل برای مناسب های مختلف است شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

قیمت تاج گل ترحیم در تهران

عوامل مختلفی بر روی  قیمت تاج گل ترحیم تاثیر می گذارند، عواملی مثل: نوع گلی که انتخاب می کنید،تعداد گل های انتخابی، بزرگی و کوچکی تاج گل ترحیم. ارکیده از گران قیمت ترین گل ها به حساب می آید و گل میخک از گل های ارزان بازار به شمار می آید در مضمن هر چه تاج گل ترحیم پر گل تر باشد بر قیمت آن تاثیر می گذارد. قیمت گل ها در فصل های مختلف متفاوت است مثلا فصل زمستان چون تنوع گل کمتر است امکان دارد قیمت گل ها بیشتر باشد.

 

موسسه گل آرایی فلوآرت ، ارائه دهنده خدمات گل آرایی مراسم ترحیم

نوشته‌های پیشین
چگونه یک گل آرایی زیبا و کم هزینه برای روز ولنتاین داشته باشیم
نوشته‌ی بعدی
قشنگترین ایده های گل آرایی مراسم عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.