معرفی-11-گیاه-آپارتمانی-تصفیه-کننده-هوای-خانه

معرفی 11 گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه

مسلما یکی از خواسته‌های تمام افراد این است که در هوایی پاک و به دور از آلودگی زندگی کنند. آلودگی‌های موجود در سطح شهر به فضای داخل خانه‌ها نیز سرایت کرده‌اند. گیاهانی وجود دارند که می‌توانند هوای خانه را تصفیه کنند. در این مقاله به معرفی چندین گیاه آپّارتمانی تصفیه کننده هوا  می‌پردازیم. جهت خرید آنلاین گل و سفارشات خود با ما تماس بگیرید.

 آشنایی با گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه

زندگی در هوایی پاکیزه و بدور از آلودگی، باعث می‌شود تا از بروز بیماری‌های تنفسی و دیگر مشکلات مربوط به سلامتی جلوگیری شود و در نتیجه طول عمر افراد بالاتر خواهد رفت.

آلودگی در سطح شهرها به دلایل مختلف همچون استفاده‌ی زیاد از وسایل نقلیه و یا فعالیت زیاد بعضی از کارخانه‌ها، به سطح بالاتری رسیده و این اوامر باعث شده‌اند که این آلودگی دامنه‌ی وسیع‌تری پیدا کند و به فضای داخلی خانه‌ها نیز سرایت کنند.

یک راه حل بسیار موثر برای رفع مشکل آلودگی هوای داخل فضای خانه و تصفیه‌ی هوای خانه، استفاده از یک گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه است. گیاهان زیادی وجود دارند، که توانایی تصفیه هوای داخل فضای خانه‌ها را دارند؛ در این مقاله قصد داریم تا به معرفی گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه بپردازیم.

1- گیاه برگ قاشقی، یک گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا

برای آشنایی با گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه، باید گیاه برگ قاشقی را معرفی کرد. این گیاه از گیاهانی است که، نگهداری از آن بسیار راحت بوده و تنها نیاز است که آن را در سایه قرار داده و به طور مرتب و به مقدار کمی آبیاری کرد.

این گیاه از جمله گیاهانی است که قدرت و توانایی بالایی در رفع آلودگی هوا داشته و می‌توانند آلاینده‌های مضری همچون فرمالدئید، بنزن، زایلن، تولوئن و تری کلرواتیلن را به آسانی از فضای داخلی خانه‌ها پاک کنند.

این گیاه به دلیل مراقبت کمی که برای ادامه‌ی حیات و تاثیر بالایی که در تصفیه‌ی هوای خانه دارد، بسیار معروف است. در صورتی که قسمت بالای سر آن حالتی آویزان پیدا کند، لازم است که به آبیاری این گیاه اقدام کرد.

2-  گیاه نخل بامبو ، یک گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا

گیاه نخل بامبو، یکی دیگر از گیاهان تصفیه کننده‌ی هوای خانه است که در فضاهایی که نور کمی را دارا می‌باشند، رویش خوبی دارند و علاوه بر آن در صورت رشد مناسب میوه و گل هم می‌دهند.

این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده‌ هوا خانه، توانایی بالایی را در رفع و پاک کردن آلاینده‌هایی همچون بنزن و تری‌کلورواتیلن از هوای داخل خانه‌ها دارد. به این دلیل که امکان تولید فرمالدئید توسط مبلمان خانه‌ها وجود دارد، بهتر است که این گیاه در کنار مبلمان‌ خانه قرار گرفته شود.

مطالعه کنید  آموزش تزیین گلدان روستیک

این گیاه بیشتر در آمریکای جنوبی و مرکزی می‌روید و دارای ارتفاع 1.5 تا 2 متر می‌باشد. در باب مراقبت از این گیاه باید گفت، که بهتر است زیاد آبیاری نشود و علاوه بر آن بهتر است که در برابر نور زیاد خورشید قرار گیرد؛ این گیاه در فضایی با دمای بین 18 تا 26 درجه‌ی سانتی‌گراد رشد بهتری خواهد داشت.

3- گیاه دراسینا درمنسیس ، گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا

از دیگر گیاهان تصفیه کننده‌ی هوای خانه، گیاه دراسینا درمنسیس است. این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه، توانایی بالایی در رفع آلودگی‌های ناشی از بکارگیری لاک و یا روغن جلا را دارد.

ویژگی بسیار خوب این گیاه آن است که، به خوبی در فضای داخلی خانه و بدون نیاز به نور خورشید رشد می‌کند. علاوه بر آن این گیاه ظاهری زیبا داشته و زیبایی فضای داخل خانه را دو چندان می‌کند و در صورتی که ارتفاع آن زیاد شود، می‌توان فضایی جذاب را برای خانه به وجود آورد.

رگه‌های سفید در قسمت‌های کناری برگ‌های این گیاه، زیبایی غیر قابل وصفی را برای آن به وجود آورده است. بهتر است که در صورت وجود لکه‌های قهوه‌ای بر روی برگ‌های این گیاه، برای آبیاری آن از آب معدنی استفاده شود.

 4- گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه ، گیاه پاپیتال 

گیاه پاپیتال، از دیگر گیاهان تصفیه کننده‌ی هوای داخل خانه‌هاست که تاثیر بسزایی در پاکسازی ذرات مدفوع موجود در هوا دارد. این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه، قدرت بالایی در پاکسازی و تصفیه‌ی فرمالدئید موجود در مواد شوینده را دارد.

با وجود تاثیر مثبت آن در پاکسازی هوای موجود در فضای خانه، بسیاری از گیاه‌شناسان وجود این گیاه را خطری برای رشد گیاهان دیگر موجود در طبیعت می‌دانند. لذا بهتر است که از این گیاه در فضای خانه استفاده شود. از جمله موارد لازم برای رشد این گیاه، می‌توان به نور کافی در روز و همچنین خاک مرطوب اشاره کرد.

5- گیاه بنجامین فیکوس یا انجیر گریان

یکی دیگر از گیاهانی که برای تصفیه‌ی هوای داخل خانه‌ها بسیار مناسب و کاربردی است، گیاه بنجامین فیکوس می‌باشد.

این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه می‌تواند آلاینده‌هایی همچون فرمالدئید، بنزن و همچنین تری کلرواتیلن را که از طریق مبلمان خانه‌ها و همچنین فرش‌ها و موکت‌ها در هوای دخل خانه‌ها پخش می‌شوند، به آسانی بزداید و از بین ببرد.

برای مراقبت از این گیاه باید دقت داشت که از میزان مناسبی از آب و خاک مناسب استفاده شود، تا بتوان بعد از گذشت سال‌ها همچنان از این گیاه استفاده کرد. بهتر است که این گیاه در مقابل نور مستقیم خورشید قرار داده نشود؛ چرا که در صورت قرار گرفتن این گیاه در دمای بالا، رشد آن با مشکل مواجه می‌شود.

مطالعه کنید  چگونه یک گل آرایی زیبا و کم هزینه برای روز ولنتاین داشته باشیم

6- پر قدرت ترین گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا، پوتوس طلایی

پتوس طلایی از گیاهان پر قدرتی است، که برای رفع آلودگی موجود در فضای خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه، قدرت بسیار بالایی در رفع فرمالدئید موجود در هوای خانه‌ها دارد.

این گیاه می‌تواند خیلی سریع و بدور از هر گونه مشکلی رشد کند و رشد بالای آن، باعث می‌شود تا حالتی آبشاری و زیبا برای آن به وجود بیاید. با قرار دادن این گیاه در داخل پارکینگ خانه، فرمالدئید تولید شده به وسیله‌ی دود اگزوز به راحتی رفع شده و تصفیه می‌شود.

این گیاه می‌تواند حتی در تاریکی نیز رشد خوبی داشته باشد. این گیاه در نور مستقیم خورشید رشد بسیار خوبی خواهد داشت. بهتر است که به آن آب زیادی داده نشود؛ چرا که زود پژمرده خواهد شد.

7- گیاه عنکبوتی

از دیگر گیاهانی که توانایی بالایی در رفع آلودگی موجود در فضای خانه دارد، گیاه عنکبوتی است. این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه، حتی در شرایطی که به آن رسیدگی کمی می‌شود می‌تواند رشد خوبی داشته باشد.

این گیاه، توانایی بالایی در از بین بردن آلاینده‌هایی مثل بنزن و فرمالدئید و همچنین مونوکسید کربن موجود در هوای خانه دارد. از این گیاه، می‌توان به آسانی و به تعداد دلخواه و با کاشتن برگ‌های آن در یک گلدان دیگر تکثیر کرد.

این گیاه در داخل خاک‌های خشک و همچنین دمای پایین یا متوسط، به آسانی رشد می‌کند. بهتر است که آن را در جایی به دور از مستقیم آفتاب قرار داد.

8- گیاه آلوئه‌ورا

از دیگر گیاهان معروف و بسیار سودمند برای تصفیه‌ی هوای داخل خانه‌ها، گیاه آلوئه‌ورا است. این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه توانایی بالایی در رفع و تصفیه‌ی آلاینده‌هایی همچون بنزن و فرمالدئید را از داخل هوای خانه‌ها دارد.

این گیاه در برابر نور خورشید، رشد بسیار بالا و مناسبی خواهد داشت. این گیاه می‌تواند فواید دیگری علاوه بر تصفیه‌ی هوای خانه داشته باشد و برای رفع مشکلات پوستی و جای زخم یا سوختگی، مفید باشد. از گیاه آلوئه‌ورا برای رفع مشکلاتی همچون سوختگی پوست، آفتاب‌ سوختگی و یا زخم یا خراش‌های ایجاد شده بر روی پوست استفاده می‌شود.

9- گیاه آگلونما

از دیگر گیاهان تصفیه کننده‌ی هوای داخل خانه‌ها، می‌توان به گیاه آگلونما اشاره کرد. این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه‌ها، قابلیت نگهداری و رشد را در ساده‌ترین شرایط ممکن دارا می‌باشد. این گیاه می‌تواند برای رفع آلاینده‌های موجود در هوای خانه بسیار موثر عمل کند و هر چه مدت زمان بیشتری را در کنار این آلاینده‌ها بگذارند، به میزان بیشتری می‌تواند آن‌ها را جذب کرده و به رفع آن‌ها کمک کند. این گیاه می‌تواند در مکان‌هایی با نور کم رشد کند. این گیاه را، باید در قسمت‌های مرطوب خانه قرار داد؛ چرا که این گیاه نوعی گیاه استوایی است و در فضاهای مرطوب بهتر رشد می‌کند. در صورتی خشکی برگ‌های گیاه، بهتر است که هر چند وقت یکبار به برگ‌های آن آب پاشیده شود.

مطالعه کنید  آموزش گل آرایی در شیشه

 

10- گیاه آزالیا یک گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه‌

گیاه آزالیا، یک گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه‌ی دیگر است که توانایی بسیار زیادی در رفع آلاینده‌هایی همچون فرمالدئید از هوای خانه‌ها را دارد.

گیاه آزالیا را، بهتر است که در دمای 15 تا 18 درجه سانتی گراد قرار داد. یک مکان خوب از خانه برای نگهداری این نوع گیاه، زیر زمین خانه است که نور کافی به آن وارد شود. این گیاه را بهتر است هر چند وقت یکبار با آب پاش مرطوب کرد؛ چرا که در صورت خشکی هوای داخل خانه، ممکن است که این گیاه رشد خوبی نداشته باشد و خشک شود.

بهتر است که برگ‌های خشک شده را از آن دور کرده و در مواقعی از سال همچون روزهای آخر زمستان و یا روزهای اول بهار، به پای این گیاه کود ریخت.

 

11- گیاه داوودی

از دیگر گیاهان بسیار محبوب تصفیه کننده‌ی هوای خانه‌ها، می‌توان به گیاه داوودی اشاره کرد. این گیاه علاوه بر زیبایی که دارد و فضای جذابی که برای خانه به وجود می‌آورد، توانایی بالایی در رفع آلاینده‌هایی همچون بنزن از هوای داخل خانه را دارا می‌باشند.

این گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا خانه را، باید در قسمتی از خانه که نور خورشید زیادی به آن قسمت تابیده می‌شود قرار داد. بهتر است که این گیاه را، پشت پنجره‌ی اتاق که نور خورشید به شکل مستقیم به آن می‌تابد قرار داد.

این گیاه در رنگ‌های متنوعی می‌روید و به افراد این امکان را می‌دهد، که بتوانند آن را با دکوراسیون خانه تطبیق دهند. بهتر است که در هنگام خرید این گیاه، از خرید نوع باغی آن خودداری شود و نوع گلدانی آن خریداری شود؛ چرا که نوع باغی، تنها در فضای آزاد می‌روید.

 

آموزشگاه فلوآرت

آموزشگاه فلوآرت که یکی از معتبرترین آموزشگاه‌های گل آرایی است، می‌تواند اطلاعات مفیدی درباره‌ی انواع گیاهان تصفیه کننده‌ی هوای خانه همچون داوودی، دراسینا مارگیناتا یا دراسینا لبه قرمز، سانسوریا یا گیاه ماری، ژربرا جامزونی، پتوس قلبی و… را در اختیار افراد قرار دهد. این آموزشگاه همچنین روش‌های مختلف گل آرایی طبق آخرین متدهای روز دنیا را، به علاقمندان آموزش می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست