20 حقیقت باور نکردنی درباره گل ها

 بیش تر از 250000 گونه گیاه گل دار در جهان وجود دارد که ما شما را با برخی از شگفتی ها درباره گل ها آشنا می کنیم.

1- گل های مروارید گربرا

در موقع خواب، گل های مروارید گربرا را در کنار تخت خود قرار دهید، اکسیژنی که این گل ها تولید می کند، باعث می شوند شما خواب بهتری داشته باشید. گل های مروارید گبرا کربن مونواکسید و سموم موجود در هوا را جذب می کند و به جای آن اکسیژن تولید می کند. در نتیجه شما در موقع خواب اکسیژن بیشتری تنفس می کنید.

 

2- ارتباط بین گل های رز با میوه ها و آجیل ها

گل رز اندامی به اسم کفل رز دارد، وجود این اندام در گل ها، سبب تولید میوه می شود، از کفل های رز برای درست کردن ژله و چایی استفاده می کنند و سرشار از ویتامین c می باشد. میوه هایی نظیر سیب، گیلاس، شلیل، گلابی، تمشک، آلو، هلو، و بادام ارتباط مستقیمی با گل های رز دارند.

 

3- استفاده از گل های لاله به عنوان منبع غذایی

قسمت سر گل لاله را می توان به عنوان یک منبع غذایی استفاده کرد. البته سر گل لاله طعم خشکی دارد و اصلا لذیذ نیست اما در جنگ جهانی دوم به دلیل نبود غذا و گرسنگی بسیاری از خانواده ها از قسمت سر این گل استفاده می کردند. همچنین برخی از خانواده ها از سرش به عنوان پیاز استفاده می کنند.

 

4- کلم بروکلی

کلم بروکلی یک نوع گل است. قبل از اینکه گلبرگ های کلم به طور کامل باز شود، چیده می شود و تحت عنوان سبزی مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل عده ای آن را جز سبزی ها می داند در صورتی که کلم بروکلی نوعی گل است.

 

5- رنگ گل ادریس

گل ادریس با توجه به نوع خاکی که در آن قرار دارد، تغییر رنگ می دهد. به عنوان مثال اگر اسید خاک زیاد باشد رنگ گل با زمانی که خاک قلیایی باشد متفاوت است، رنگ گل ادریس در خاک های قلیایی صورتی می شود.

 

6- گل آرایی توسط ملکه ویکتوریا

علاقه خاص ملکه ویکتوریا برای گل آرایی به حدی بود که استفاده از گل و گل آرایی را برای مراسم های سلطنتی به عنوان یک قانون در آورد. علاقه ملکه ویکتوریا به گل باعث شده بود که به جای استفاده از تاج های مرسوم از تاج های گل آرایی شده استفاده کند. ایشان یک طراح گل آرایی نیز بودند.

 

7- گل های آفتاب گردان

گل های آفتاب گردان باعث نجات دادن زندگی بسیاری شده اند. از ساقه گل آفتابگردان جهت دوختن و پر کردن جلیقه های نجات استفاده می کنند. در حادثه چرنوبیل از گل های آفتاب گردان جهت تصویه آلودگی آب استفاده می کردند. ریشه های گل های آفتابگردان توانایی دارد  ۹۵% از میزان رادیواکتویتی را جذب، در نتیجه سبب برطرف شدن  آلودگی آب می شوند.

 

8- نرگس های زرد

در زمان شاهزاده چارلز از نرگس های زرد به عنوان واحد پول استفاده می کردند. شاهزاده چارلز سالانه یک گل نرگس برای اجاره خانه اش در جزیره Scilly  و سواحل Cornwall پرداخت می کرد.

 

9- بوی شکلات

گل ها که بوی شبیه به شکلات دارند نظیر: ارکیده شکلاتی، سفورجنه مشکی، مروارید شکلاتی، نعنای شکلاتی که بسیار مست کننده هستند بوی خوش شکلات می دهند.

 

10- صحبت کردن به زبان گل ها

هزاران سال است زبان گل ها که به نام   Floriography  معروف است مورد استفاده قرار می گیرد. در دوره وکیتوریا بیشتر از دوران دیگر مرسوم بوده که از این زبان استفاده کنند. این زبان به فرد این اجازه را می دهد تا بدون گفتن کلمه ای احساسش را بیان کند.  در این زبان با فرستنده گل ها پیغام های رمز نگاری شده را  ارسال می کردند. که به این گل ها، دسته گل های سخنگو می گفتند.

 

11-گیاهان گوشت خوار

گیاهان گوشت خوار با خوردن عنکبوت های کوچک و حشرات مواد مغذی خود را به دست می آورند. مثلا گیاهان ونوس که مگس ها را به دام می اندازد.

 

12- بامبوها

گیاه بامبو به سرعت رشد می کند، بعضی از آن ها در مدت زمان فقط یک روز یک متر (3.28) رشد می کنند.

 

13- گل بد بو (تیتان آروم)

این گل یکی از بزرگترین گل جهان به شمار می آید. ارتفاع گل بد بو تا 3 متر هم می رسد. تیتان آروم بویی شبیه به بوی گوشت فاسد شده از خود بروز می دهد به همین دلیل به گل مردگان یا گل جسد  مشهور است.

 

14- شهد گل استکانی

در زمان های قدیم برای درست کردن چسب از شهد این گل استفاده می کردند.

 

15- گل انگشتانه یا Foxglove

این گل به معنی دستکش روباه، که از گل های لوله ای صورتی شکل تشکیل شده است، در گذشته مردم انگلستان بر این باور بودند که روباه برای کمین کردن و مخفی شدن از این گل استفاده می کرده.

 

16- قاصدک

قاصدک را به عنوان یک علف هرز می دانیم در صورتی که این گل سرشارز از  ویتامین‌هایی نظیر: آهن، A و C، پتاسیم و کلسیم هستند. یک فنجان برگ سبز قاصدک دارای چیزی حدود 4200 تا 7800 میکرو گرم ویتامین A  می باشد.

 

17- گل مهتابی

این گل فقط شب ها باز و در طول روز بسته می‌ماند.

 

 18- گیاه گازدار

این گل ها شب‌های گرم و مرطوب گازی شفاف از خود متصاعد می‌کند. بعضی این باور را دارند که این گاز را با کمک یک کبریت می‌توان مشتعل نمود.

 

19- گیاه آگاوه

آگاوه چند سال اول  عمر خود را بدن گل سپری می کند. و با گذشت چند سال فقط یک گل  می دهد و بعد می میرد.

 

20- خاصیت دارویی گل ها

برخی از گل ها خاصیت دارویی و خوراکی دارند. نظیر گل گاو زبان، گل بابونه، گل ساعتی

 

مدرسه گل آرایی فلوآرت یکی از بهترین آموزشگاه ها جهت یاد گیری انواع گل آرایی های به روز دنیا برای کارآموزان خود می باشد، در این مدرسه انواع گل آرایی ها نظیر: گل آرایی ماشین عروس، گل آرایی دسته گل عروس، گل آرایی همایش و سمینار ها، گل آرایی مراسم عروسی و نامزدی، گا آرایی مراسم ترحیم و آموزش  انواع دوره  هاگل آرایی ها آموزش داده می شود.

 

آموزشگاه گل آرایی فلوآرت
آموزش گل آرایی
20 حقیقت باور نکردنی درباره گل ها
Description
20 حقیقت باور نکردنی درباره گل ها
نوشته‌های پیشین
7 ایده برتر گل آرایی عروسی در سال ۲۰۱9
نوشته‌ی بعدی
چند نکته در مورد قرار دادن اسفنج خیس در گلدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.