آموزش ساخت دسته گل روستیک

دسته گل‌ها از جمله مواردی هستند که می‌توان از آن‌ها در موارد زیادی برای دید و بازدید، تبریک گفتن و… استفاده کرد. سبک‌های مختلفی برای ساخت دسته گل وجود دارد. از جمله روش‌های ساخت دسته گل، استفاده از سبک روستیک است. دسته گل روستیک به دلیل خاص بودن یکی از زبیاترین نوع از دسته گل های امروزه می باشد. 

سبک روستیک چیست؟

در هنگام بررسی جزئیات مربوط به ساخت دسته گل روستیک، ممکن است این سوال در ذهن افراد پیش بیاید که اصلا سبک روستیک چیست و در هنگام بکارگیری این سبک باید به چه نکات و جزئیاتی توجه شود؟

در سبک تزیین و دکوراسیون روستیک، با بکارگیری موارد و متریال‌هایی که تم طبیعت و روستایی دارند و باعث به وجود آمدن یک اثر بسیار صمیمی و در عین حال ساده می‌شود.

نکته‌ی مهمی که در ساخت دسته گل روستیک و هم چنین در ساخت و تزیین گلدان روستیک و یا بطور کلی تزیینات به سبک روستیک وجود دارد این است که هنگام استفاده از این سبک از تزیین دسته گل، تا حد امکان از بکارگیری مواد و محصولات صنعتی و مصنوعی جلوگیری شود و از متریال‌های طبیعی استفاده شود.

ترفندهای مختلفی برای ساخت یک دسته گل روستیک بسیار جذاب مورد استفاده قرار می‌گیرد، که با توجه به مناسب‌های مختلف و همچون فصول گوناگون سال می‌توان از این ترفندها برای ساخت و تزیین دسته گل‌های روستیک استفاده کرد.

برای ساخت دسته گل‌های روستیک، می‌توان از انواع مختلفی گل استفاده کرد که هر یک از این گل‌ها زیبایی خاصی را به دنبال دارند و ظاهری منحصر بفرد را برای دسته گل به وجود می‌آورند

آموزش ساخت دسته گل روستیک

ممکن است برای همه‌ی افراد این مورد پیش آمده باشد که برای رفتن به یک دید و بازدید و یا در جهت هدیه دادن به یک نفر، دچار سردرگمی شده باشند و هیچ ایده‌ای درباره‌ی چیزی که می‌خواهند هدیه بدهند نداشته باشند.

در چنین مواردی بهترین کادویی که افراد می‌توانند به عنوان هدیه به دیگران بدهند، یک دسته گل زیبا و جذاب است. انتخاب سبک‌های مختلف دسته گل از جمله دسته گل روستیک در بسیاری از موارد، می‌تواند تاثیر بسزایی در خوشحالی اطرافیان داشته باشد.

این ذهنیت در بیشتر افراد وجود دارد، که دسته گل تنها یک شیء نمادین به شمار می‌آید و ظاهر زیبای آن است مهم می‌باشد. با این حال هدیه دادن یک دسته گل به دیگران آنچنان ارزشمند است، که باعث می‌شود تا مدت‌های زیادی ارزش این هدیه در ذهن و قلب آن‌ها باقی بماند.

لذا نکته‌ی مهمی که وجود دارد، این است که افراد در انتخاب دسته گل دقت کامل را به خرج داده و دسته گل مورد نظر خود را، کاملا متناسب با هر یک از رویدادها انتخاب کنند. مثلا در یک عروسی که به سبک روستیک برگزار شده است، بهتر است که یک دسته گل روستیک برای عروس انتخاب شود.

پیام دسته گل روستیک

هر یک از دسته گل‌هایی که در مناسبت‌های مختلف استفاده می‌شوند، پیامی خاص و تاثیرگذار را به دنبال خواهند داشت که همین پیام باعث جذابیت بیش از پیش دسته گل‌ها می‌شود. در واقع استفاده از انواع مختلف گل‌ها در ساخت دسته گل می‌باشند، که پیام افراد را به دیگر القا می‌کنند.

برای مثال هنگام استفاده از گل‌های رز سفید و زرد جهت ساخت یک دسته گل روستیک زیبا، حس دوستی را و عشق و شادمانی را به دیگران القا داده و بطور کلی رزهای سفید نمادی بارز از سادگی و پاکی هستند و بکارگیری آن‌ها برای ساخت یک دسته گل روستیک، باعث می‌شود تا حس صلح به افراد دیگر منتقل شود.

انواع گل‌های مورد استفاده برای ساخت دسته گل روستیک

همانطور که اشاره شد، ساخت دسته گل روستیک با استفاده از ترفندهای مختلفی انجام می‌شود و برای تزیین یک دسته گل به سبک روستیک، بهتر است که تا حد امکان از گل‌ها و متریال‌های طبیعی استفاده شود.

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که هنگام ساخت یک دسته گل روستیک، از چه گل‌هایی می‌توان استفاده کرد. نکته‌ی مهم این است که انتخاب گل‌های مورد استفاده برای تزیین دسته گل به سبک روستیک، با توجه به مناسبتی که می‌خواهیم از این سبک دسته گل استفاده کنیم انجام می‌شود و گل‌ها و متریال‌های مورد استفاده در هر یک از مناسبت‌ها ممکن است متفاوت باشد.

موارد کاربردی دسته گل روستیک

همانطور که گفته شد، برای هر یک از مراسم‌ها و تشریفات و یا برای هدیه دادن باید نوع خاصی از دسته گل را انتخاب کرد و نمی‌توان دسته گلی که مخصوص یک مراسم خاص مثل خاکسپاری است را در مجلس خواستگاری استفاده کرد.

پس برای ساخت دسته گل‌ها، باید به مناسبت برگزاری جشن و مراسم مورد نظر نیز توجه داشته باشیم. دسته گل‌ها را می‌توان در مراسم عروسی، خواستگاری، در مناسبت‌های عاشقانه همچون سالگرد ازدواج و یا روز ولنتاین، روز تولد و جهت تبریک رویدادهای مختلف دیگر به کار برد.

نکته‌ی دیگر این است که در هر یک از مراسم‌ها، باید مدلی خاص از دسته گل را انتخاب کرد و نمی‌توان دسته گل مجلس ختم را به مجلس خواستگاری برد. شاید بپرسید که سبک روستیک و یا دسته‌گل روستیک چیست؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوال‌ها می‌پردازیم.

اهمیت استفاده از دسته گل‌های روستیک

در واقع اشخاصی که دسته گل‌های روستیک را می‌پسندند و این سبک از دسته گل را برای مناسبت‌ها و یا مراسم‌های مختلفی همچون جشن عروسی خود انتخاب می‌کنند، علاقه‌ای بسیار به القاء حس آرامش به خود و دیگران دارند.

استفاده از گل‌هایی همچون رنگ‌های مختلف گل رز، گل کاکتوس و مواردی دیگر که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، می‌توانند گزینه‌هایی بسیار مناسب برای تزیین دسته گل‌های روستیکی باشند.

بطور کلی اگر اجزاء ساده‌ی اطرافتان شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث برانگیخته شدن شما می‌شود، انتخاب دسته گل‌های سبک روستیکی گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما می‌باشند.

استفاده از گل‌هایی همچون رنگ‌های مختلف گل رز، گل کاکتوس و مواردی دیگر که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، می‌توانند گزینه‌هایی بسیار مناسب برای تزیین دسته گل‌های روستیکی باشند.

 دسته گل روستیک در مراسم عروسی

امروزه برای تزیین سالن عروسی از سبک‌های مختلف دکوراسیون و تزیینات استفاده می‌شود و از جمله سبک‌های مورد استفاده برای تزیین دکوراسیون عروسی که در سال‌های اخیر بسیار مرسوم و پرطرفدار شده است، می‌توان به سبک روستیک اشاره کرد.

در این سبک از برگزاری جشن عروسی، ریز به ریز جزئیات عروسی ممکن است با توجه به جزئیات مربوط به سبک روستیک تزیین شده باشد و یا این که تنها بعضی از جزئیات خاص با توجه به سبک روستیک تزیین شده باشد.

یکی از مهم‌ترین جزئیات جشن عروسی، دسته گل روستیک عروس است؛ انتخاب یک دسته گل روستیک که در آن از گل ژیپسوفیلا استفاده شده باشد و با کنف تزیین شده باشد، می‌تواند موردی مناسب در برگزاری جشن عروسی به سبک روستیک باشد.

انتخاب یک دسته گل روستیک که در آن از گل ژیپسوفیلا استفاده شده باشد و با کنف تزیین شده باشد، می‌تواند موردی مناسب در برگزاری جشن عروسی به سبک روستیک باشد.

موارد مهم در تزیین دسته گل‌های روستیک

در بیشتر موارد تزیین دسته گل به سبک روستیک، از گل‌ها و روبان‌های سفید استفاده می‌شود که این مدل از دسته گل‌های روستیک، کاربرد بسیار منحصر بفردی در جشن‌های عروسی دارند و استایلی بسیار جذاب را برای عروس خانم‌ها به وجود می‌آورند‌.

افرادی که تمایل دارند جشن عروسی آن‌ها در عین زیبایی و خاطره انگیز بودن ساده برگزار شود، می‌توانند از دسته گل‌هایی تزیین شده به سبک روستیک استفاده کنند که سبکی ساده و در عین حال طبیعی دارند و جذابیت خاصی را برای استایل عروس به وجود می‌آورند

. مهم‌ترین نکته در ساخت دسته گل روستیک، استفاده از گل‌های طبیعی است و تا حد امکان باید از بکارگیری گل‌های مصنوعی جلوگیری کرد.

مهم‌ترین نکته در ساخت دسته گل روستیک، استفاده از گل‌های طبیعی است و تا حد امکان باید از بکارگیری گل‌های مصنوعی جلوگیری کرد.

نکته‌ جالب توجه برای ساخت دسته گل روستیک

نکته‌ی مهمی که برای تزیین دسته گل عروسی به سبک روستیک باید در نظر گرفته شود این است که، بهتر است که تا حد امکان از گل‌های سفید رنگ استفاده شود. استفاده از گل ارکیده و گل‌های رز سفید، انتخاب بسیار خوبی برای تزیین دسته گل عروس به سبک روستیک است.

برای ساخت و تزیین دسته گل روستیک به سبک پاییزی نیز، می‌توان از گل‌های داوودی مینیاتوری، گل‌های هیپو که دارای یک سری میوه‌های بسیار زیبا هستند که جذابیت بسیاری را برای دسته گل ایجاد می‌کنند، گل‌های میخک، انواع گل‌های آنتریوم، انواع رنگ‌های مختلف گل‌های رز، گل‌های خشک همچون گندم و… استفاده کرد.

برای ساخت و تزیین دسته گل روستیک به سبک پاییزی نیز، می‌توان از انواع گل‌های آنتریوم، انواع رنگ‌های مختلف گل‌های رز، گل‌های خشک همچون گندم و… استفاده کرد.

نوشته‌های پیشین
معرفی 11 گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوای خانه
نوشته‌ی بعدی
آموزش گل آرایی تاج و دستبند عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.